اخبار

مراسم رونمائی از آلبوم و کتاب «زخمه‌های جاودانه‌ی استاد فرهنگ شریف»

مراسم رونمائی از آلبوم و کتاب «زخمه‌های جاودانه‌ی استاد فرهنگ شریف»

رونمایی از کتاب زخمه های جاودانه
آنچه می خوانید...

«هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق»

فرهیخته‌ی گرامی؛
از شما دعوت می‌شود تا در مراسم رونمائی از آلبوم و کتاب «زخمه‌های جاودانه‌ی استاد فرهنگ شریف» که در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران به تاریخ یکم اسفندماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۰ برگزار می‌شود، شرکت نمائید. حضور شما مایه‌ي خرسندی ما و رونق‌بخش این مراسم خواهد بود.
این اثر که به همت مؤسسه‌ی فرهنگی هنری آوای مهربانی منتشر می‌شود، مجموعه‌ای از تکنوازی‌های شنیده نشده از استاد فرهنگ شریف است که شامل هفت آلبوم و یک کتاب می‌باشد. گردآوری و پژوهش آن را آقای سلمان سالک انجام داده و با مقدمه‌ای به قلم استادان فرهاد فخرالدینی و حسین علیزاده، در وصف استاد فرهنگ شریف مزیّن شده. خوشنویسی عنوان آلبوم را استاد یدالله کابلی و هنرمند گرامی آقای علی بوستان طراحی روی جلد آن را بر عهده داشته‌‌‌اند.
نشانی: فرهنگسرای ارسباران – تهران، سیدخندان، ابتدای خیابان جلفا

سلمان سالک

متولد ۱۳۵۹، نوازنده و مدرس تار و سه تار، پژوهشگر در زمینه دیسکوگرافی ومبانی نظری موسیقی ایرانی، فارغ التحصیل رشته موسیقی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران. همچنین برای تحصیل در رشته اتنوموزیکولوژی به مدت دو ترم در سال ۲۰۰۸ – ۲۰۰۹ به فرانسه سفر کرد و در دانشگاه paris 8 زیر نظر خانم sandrin lonc مشغول شد. وی نوازندگی را از کودکی با آموزش تمبک نزد آقای غلامرضا مشایخی آغاز کرد و در ادامه به فراگیری تار به ترتیب نزد آقایان کیوان ساکت ، ارشد طهماسبی ، داریوش طلایی مشغول شد . در سال ۱۳۷۷ به دانشگاه راه یافت و در آنجا دوره تکمیلی ردیف موسیقی ایرانی را نزد استاد مجید کیانی آغاز کرد. سپس در سالهای ۱۳۸۵ الی ۱۳۹۰ از محضر مستقیم استاد محمدرضا لطفی استفاده کرد . سالک از سال ۷۷ تا ۷۹ عضو گروه موسیقی ایرانی به سرپرستی پژمان طاهری بود و حاصل آن ضبط سه اثر برای استاد محمدرضا شجریان بوده که منتشر نشده است . اجرای کنسرت در جشنواره های فجر، عضویت در گروه مهربانی واجراهای مختلف در تهران و شهرستانها و خارج از کشور نیز از جمله فعالیتهای اوست. همچنین وی مدرس رشته های مبانی نظری موسیقی و ردیف تار و سه تار در دانشگاه آزاد شیراز و دانشگاه علمی-کاربردی است. علاوه بر این در تمامی فعالیتهای پژوهشی اعم از برگزاری نشستهای تخصصی ماهانه و تولید آلبومهای پژوهشی مؤسسه آوای مهربانی نقش فعال و تعیین کننده دارد و عضو هیأت مدیره این موسسه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.
تجزیه و تحلیل موسیقی دستگاهی ایرانی
تماس سریع